Eucharystia - przygotowanie

Zgodnie z tradycją w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbywa się zawsze w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - na Mszy św. o godz. 10.00. W roku 2016 będzie to 15 maja.

Do Pierwszej Komunii Świętej przystępują dzieci w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Roczne przygotowanie dzieci odbywa się w domu rodzinnym, w szkole (na katechezach) i w kościele.

W ciągu całego roku Msze święte dla dzieci są w niedziele godz. 12.00, po których jest spotkanie z dziećmi i rodzicami.

Rodzice dziecka, które miałoby przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej wspólnocie lecz jest spoza naszej parafii powinni uzyskać pisemną zgodę od swojego Księdza Proboszcza, która będzie zarazem potwierdzeniem, że dziecko zostało przygotowane do przyjęcia sakramentu Eucharystii.

Rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii obchodzimy zawsze w Uroczystość Bożego Ciała, na Mszy św. o 10.00.

Wtorek, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie ¶w