UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 maja 2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Przypominamy, że dobiega końca czas tzw. „Komunii św. wielkanocnej”. Przykazanie kościelne zobowiązuje każdego do przystąpienia do Komunii św. przynajmniej raz w roku w okresie wielkanocnym.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 grupa dzieci przyjmuje Pierwszą Komunię świętą. W białym tygodniu dzieci przychodzą na Msze święte o godz. 17.00.

3. Jutro, w drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego Msze św. o godz. 10.00 i 17.00, po Mszy św. o 17.00 wspólna fotografia dzieci komunijnych, rodziców i rodzin.

4. Nabożeństwa majowe w dni powszednie są odprawiane po Mszy św. o godz. 17.00.

5. We wtorek, we wspomnienie św. Rity z Cascii w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego Uroczystości ku czci świętej - blizsze informacje na afiszu w gablocie.

6. Spotkanie z dziećmi przed Komunią świętą rocznicową we wtorek o godz. 18.00 i w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

7. Msze w przy krzyżach w tym tygodniu w środę o godz. 19.00 w Słodkowie, w czwartek o 19.00 na Osiedlu Muchlin. Natomiast jutro, w poniedziałek przy krzyżu na Desznej o godz. 19.30 nabożeństwo majowe bez Mszy świetej.

8. Msza święta z modlitwą uwielbienia w naszym kościele w najbliższy piątek  o godz. 19.00 - szczegóły na afiszu.

9. W sobotę 26 maja Dzień Matki - modlić się będziemy na nabożeństwie majowy w intencji Mam.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc syryjskiej rodzinie, adoptowanej przez naszą Parafię w ramach akcji Caritas "Rodzina Rodzinie".

11. Zachęcamy do nabywania gazet katolickich, polecamy tygodnik "Idziemy", "Misyjne Drogi", "List do Pani", i inne.

12. Zbliża się doroczna uroczystość Bożego Ciała (czwartek 31 maja), zwracamy się z prośbą  o przygotowanie ołtarzy: 1. ul. WESOŁA , STYLOWA i PROMIENNA 2. ul. SŁOWACKIEGO, KONOPNICKIEJ i ŁĄCZNA 3. ul. RUMANKOWA, MIĘTOWA, NARCYZOWA i KROKUSOWA 4.  ul. SPOKOJNA, MUCHLIŃSKA i ZGODNA. Procesja w tym roku drogą na wprost plebanii - na Muchlin Piaski.

Sobota, VII Tydzień zwykły
Wspomnienie ¶w. Filipa Nereusza, prezbitera